NEUROFEEDBACK NEDİR?

Neurofeedback, beyin dalgalarını değiştirmeye dayanan dijital teknoloji temelli yeni bir eğitim ve mental egzersiz yöntemidir. 

Neurofeedback, kişinin kendi beyin dalgalarını değiştirmesine yardımcı olan bir öğrenme stratejisidir. Aynı zamanda bir vücut eğitimidir. Vücudumuzun beynimiz ile uyumlu çalışmasını sağlamak için uygulanan bir eğitim ve mental egzersiz yöntemidir. Strese dayalı olarak beyindeki elektrik akımları değişiklikler gösterirler neurofeedback ise stres altındaki kişilerin beyinlerinde oluşan akımların düzenlenmesine yardımcı olur. Beyin dalgalarının düzenli hale gelmesi ile duyarlılık seviyesi artıyor ve stresin yaratabileceği olumsuzluklardan daha az etkileniyoruz.

Neurofeedback uygulaması, beyin dalgalarımızın eğitim ve mental egzersizler ile gelişen, kalıcı öğrenme sistemini haftada birkaç kez uygulayarak beynimize sensörler aracılığıyla geribildirim verilir. Beyin dalgalarımızı değiştirmeyi öğreten seanslar sonucu kalıcı olumlu değişiklikler elde edilebilir. Böylece okul, iş ve spor hayatımızda performansımız ve enerjiniz artabilir.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Sınav Kaygısı, Öğrenme Güçlüğü ve Davranış Problemleri, Disleksi, Spor ve İş Yaşamında Performans Artırma, Migren, Depresyon, Travma Terapisi, Öfke, Kaygı Bozukluğu, Stres, Uyku Bozuklukları, Anksiyete Bozukluğu, Panik atak, Alzhemier gibi alanlarda neurofeedback araştırmaları yapılmaktadır.